Najnovšie články blogov

Výpadok navigácie stránky

Ospravedlňujeme sa za výpadok navigácie stránky, ktorý vznikol po riešení niektorých technických problémov. Ak náhodou viete o nejakom odkaze ktorý, zmizol prosím dajte nám o ňom vedieť pripísaním komentáru k tomuto článku obnovíme ho zo zálohy.

Právna ochrana autorských práv

Autorský zákon popisuje spôsob ochrany práv autora diela.

 

Dielom môže byť literárne, umelecké a vedecké dielo, programy, výkon umelca, výroba zvukového a video záznamu, rozhlasového a televízneho vysielateľa, a zhotoviteľa databázy.

Bezpečnosť pri práci na PC

Dáta, programy, funkčnosť počítača, identita, osobné údaje a komunikácia majú pre človeka hodnotu. Toto všetko možno chrániť.

1. Prienik do systému

A. NASTAVENIE SYSÉMU

Ako vytvoriť bezúdržbový infostánok

Na školách sa často stretávame s potrebou umiestniť počítače na chodbu, kde ku nim budú mať prístup všetci žiaci. Tu nastáva ako zabezpečiť softvér počítača, tak aby bol odolný proti neoprávneným zmenám.

V nasledujúcom článku je podrobný popis riešenia, ktoré školu nebude stáť ani cent:

Ako na aplikácie pre Windows v Linuxe

To, že aplikácie Windows sa dajú spúšťať v Linuxe prostredníctvom Wine vie hádam každý. Nie každý vie, že existujú nástroje, ktoré inštaláciu windows aplikácii pod Wine uľahčujú. Po prečítaní tohto článku možno v Linuxe rozbehnete i aplikáciu, ktorú ste pred tým rozbehnúť nevedeli.

Zoznam otvorených programov

Je tu zoznam otvoreného softvéru zadarmo. Vybral som subjektívne to najlepšie. Väčšinu z programov pre osobný počítač si možno nainštalovať do Windowsu XP, v Linuxe určite budú v repozitáry. Cieľom tohoto článku je vytvoriť zoznam, ktorý si možno ľahko prekopírovať a upraviť, je to čistý HTML súbor.