Najnovšie príspevky

Firestarter - Stránka Stav

The status page

Stránka Stav je prvá stránka, ktorá sa zobrazí po spustení programu Firestarter. Táto stránka poskytuje prehľad o firewalle, a tiež umožňuje zmeniť stav firewallu.

Firestarter - Sprievodca nastavením firewallu

Sprievodca nastavením firewallu programu Firestarter sa automaticky spustí ak ste program spustili prvý krát. Ak sa chcete do sprievodcu vrátiť neskôr, dá sa vyvolať prostredníctvom ponuky Firewall v hlavnom rozhraní programu. Všetky voľby, ktoré nastavíte pomocou sprievodcu sa však dajú zmeniť pomocou predvolieb programu.

Firestarter - Rozhranie a základné používanie

Základnými prvkami rozhrania programu Firestarter sú:

Firestarter - Inštalácia

Firestarter je zabalený pre použitie v najznámejších distribúciách Linuxu. Pomocou predkompilovaných balíkov máme istotu, že sa program správne integruje do používanej distribúcie. Pre platformy, pre ktoré ešte neexistuje binárny balík a pre skúsenejších používateľov, je tu možnosť skompilovania programu Firestarter zo zdrojového kódu.

Firestarter - Rýchly prehľad

Spustenie programu Firestarter

Po stiahnutí a nainštalovaní programu Firestarter, nájdete program Firestarter v systémovej ponuke. Napríklad v Ubuntu je Firestarter umiestnený v ponuke Systém > Správa > Firestarter.

Firestarter - Úvod

Firestarter je grafický program s otvoreným zdrojovým kódom na nastavovanie firewallu v systémoch GNU/Linux. Program sa zameriava na kombináciu jednoduchosti a použitia mocných funkcií, preto ho môžu použiť bežný používatelia systému Linux aj správcovia siete.