Najnovšie príspevky

Získanie inštalačného média

Ubuntu sa obvykle inštaluje z Live CD (DVD) alebo Flash disku (USB kľúč, SD karta, a pod.), na ktorom sa nachádza kompletný operačný systém. Takéto médium neslúži len na inštaláciu, ale aj na jednoduché vyskúšanie Linuxu. CD treba vložiť do mechaniky (alebo pripojiť flash disk) a následne z neho treba zaviesť operačný systém.

Inštalácia operačného systému Ubuntu

Tento návod hovorí ako nainštalovať Ubuntu Desktop (verzia určená pre stolné počítače a notebooky).

Firestarter - Získanie vývojovej verzie cez CVS

Firestarter je vyvíjaný za pomoci systému na správu verzií s názvom CVS. Tento systém umožňuje viacerým vývojárom na projekte pracovať súčasne. Skopírovaním kódu z CVS úložiska získate vývojovú verziu programu Firestarter. Použitie verzie zo systému CVS je určené pre testerov, vývojárov a používateľov, ktorí potrebujú mať prístup k najnovšiemu kódu.

Firestarter - O vývoji programu

Firestarter je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, a preto sú vítané príspevky od komunity. Ak chcete pomôcť s vývojom programu Firestarter, mali by ste začať prihlásením do mailovej diskusie Firestarter a prediskutovať s nami vaše návrhy.

Firestarter - VPN siete

Firestarter 1.0 nepodporuje konfiguráciu VPN bez ručného nastavenia. Podpora VPN v programe Firestarter je plánovaná od verzie 1.1.